HR56
Miejscem pracy harwestera do przerzedzania jest młody las. Drzewa rosną w nim dość gęsto, aby zmaksymalizować produkcję drewna. Aby zapewnić wysoką jakość przerzedzania, maszyna musi być stosunkowo niewielka i mieć możliwość obracania się na niewielkiej przestrzeni. Musi być również lekka. Takie właśnie cechy charakteryzują model HR56. Wysokiej jakości rama jest lekka, ale wytrzymała. Wyjątkową zwrotność maszynie zapewnia jej wąska konstrukcja oraz duży kąt skrętu przegubu centralnego wynoszący 50 stopni.
Kabina SAMPO ROSENLEW jest umieszczona na innej ramie niż silnik, dzięki czemu środowisko pracy jest zawsze przyjemne i ciche. Widoczność jest doskonała również na wierzchołki drzew, co jest wymagane przy wyborze odpowiednich drzew do przerzedzania. Konstrukcja kabiny, która spełnia wszystkie oficjalne normy, ułatwia poruszanie się w gęstym lesie i nie powoduje uszkodzeń pozostałych drzew. W kabinie znajduje się wiele detali, które ułatwiają pracę i zwiększają komfort.
Przekładnia mocy jest w pełni hydrostatyczna. System nie zawiera łatwo ulegających uszkodzeniom osi mechanicznych ani mechanizmów kołowych. Silniki tłokowe promieniowe o zmiennej prędkości zmieniają biegi elektrycznie. Moment obrotowy silników napędowych jest wysoki od samego początku i zapewnia wystarczającą moc do radzenia sobie w każdej sytuacji.
Specyfikacja techniczna
| Wymiary | |
|---|---|
| Masa własna | 12000 - 13000 kg |
| Silnik | |
| Typ | Agco Power 49LFTN D5 |
| Norma emisji | Spełnia normę TIER 5 |
| Moc maksymalna | 140 kW |
| Przeniesienie napędu | |
| Typ | Hydrostatyczny |
| Układ hydrauliczny | |
| Rozmiar pompy | 140 cm³ |
| Ciśnienie | 42 MPa |
| Ogumienie | |
| Liczba kół | 6 |
| Oś przednia | 500/50 | 710/40 | 800/40 |
| Oś tylna | 540/65 | 710/55 |
| Żuraw | |
| Model żurawia | Logmer |
| Zasięg | 10m |
| Udźwig | 140 kNm |
| Głowica | |
| Model głowicy | Kesla 18 RH II / Kesla 19 RH III |
