FR48
Marka: Sampo Rosenlew | Typ: Forwarder | Stan: Nowa
Popularność forwardera FR28 szybko doprowadziła do pojawienia się zapytań o nieco większą maszynę. Klienci chcieli mieć maszynę, którą mogliby wykorzystać do późniejszych przerzedzeń, a która nadawałaby się również do wycinki regeneracyjnej.
W ten sposób powstał forwarder FR48. Ten większy brat modelu FR28 ma ładowność 12 ton. Główna koncepcja opiera się na sprawdzonych rozwiązaniach. Silnik to ten sam Agco Power 49 LFTN diesel o maksymalnej mocy 140 kW, kabina jest taka sama; praktycznie cały przód maszyny jest taki sam, z wyjątkiem osi.
Specyfikacja techniczna
| Wymiary | |
|---|---|
| Masa własna | 16 500 kg |
| Ładowność | 12 000 kg |
| Powierzchnia ładunkowa | |
| Powierzchnia ładunkowa | 4 - 4,3m² |
| Długość powierzchni ładunkowej | 4,2 m - 4,8 m |
| Silnik | |
| Typ | AGCO Power 49 LFTN-D5 |
| Norma emisji | Spełnia normę TIER 5 |
| Moc maksymalna | 140 kW |
| Maksymalny moment obrotowy | 750 Nm |
| Pojemność zbiornika paliwa | 220 l |
| Układ hydrauliczny | |
| Wydajność pompy | 220 l/min |
| Rozmiar pompy | 110 cm³ |
| Ciśnienie | 23 MPa |
| Pojemność zbiornika hydraulicznego | 125 l |
| Ogumienie | |
| Oś przednia | 673.1 |
| Oś tylna | 673.1 |
| Żuraw | |
| Model żurawia | Mesera 83F / Kesla 700 |
| Zasięg | 7,2 - 10 m |
| Udźwig | 106 / 70 kNm |
| Rotator | 380° |
