5F GT EVO
Marka: Logset | Typ: Forwarder | Stan: Nowa
Logset 5F GT EVO to wszechstronny i kompaktowy forwarder. Doskonale nadaje się do przerzedzania drzewostanu, ale może być również wykorzystywany do mniejszych operacji wyrębu. Duże opony o średnicy 26,5 cala i duży prześwit sprawiają, że maszyna ta jest odpowiednim wyborem do pracy w różnym terenie.
W 2022 roku model 5F GT otrzymał przeprojektowaną karoserię. Przednia część jest o 12 cali krótsza, a przedni zderzak bardziej agresywny. Maska jest również węższa, co zapewnia jeszcze lepszą widoczność z przodu. Kabina Logset i jej doskonała widoczność były jedną z kluczowych zalet przez całą dekadę 2000. Nowy model 5F z odświeżoną kabiną stanowi kolejny krok naprzód. EVO jest również dostępny w wersji przedłużonej.
Specyfikacja techniczna
| Wymiary | |
|---|---|
| Masa własna | 16 000 kg |
| Ładowność | 12 000 kg |
| Powierzchnia ładunkowa | |
| Powierzchnia ładunkowa | 4 – 4,75 m² |
| Długość powierzchni ładunkowej | 4,15 m – 4,75 m |
| Silnik | |
| Typ | AGCO Power 49 LFTN |
| Norma emisji | EU Stage V |
| Moc maksymalna | 140 kW |
| Maksymalny moment obrotowy | 800 Nm |
| Pojemność zbiornika paliwa | 188 l |
| Przeniesienie napędu | |
| Typ | Hydrostatyczno - mechaniczny |
| Układ kierowniczy | Dźwignia czujnika obciążenia |
| Układ hydrauliczny | |
| Rozmiar pompy | 140 cm³ |
| Ciśnienie | 23 Mpa |
| Pojemność zbiornika hydraulicznego | 175 l |
| Kabina | |
| System kontroli | TOC 2 |
| Ogumienie | |
| Standardowe | 710/45-26.5 |
| Opcjonalne | 600/55-26.5 lub 800/40-26.5 |
| Żuraw | |
| Model żurawia | Mesera 83 F |
| Zasięg | 7,2/10 m |
| Udźwig | 106 kNm |
| Rotator | 360° |
